Cumhuriyet Teknokent để trở thành cơ sở phần mềm

Cumhuriyet Teknokent để trở thành cơ sở phần mềm
Cumhuriyet Teknokent để trở thành cơ sở phần mềm

Cumhuriyet Teknokent, được thành lập vào ngày 7 tháng 2007 năm XNUMX với sự hợp tác của Thống đốc Sivas, Đại học Cumhuriyet, Thành phố Sivas, Phòng Thương mại và Công nghiệp Thương mại Sivas, Quỹ Đại học Cumhuriyet và Đại học Bilkent liên kết với Ankara Cyberpark, tiếp tục nỗ lực trở thành trung tâm phần mềm của khu vực.


Üniversite, sanayi ve araştırma merkezleri arasındaki işbirliğini artırmak için AR-GE hizmetleriyle Sivas’ta dikkatleri üzerine çeken Cumhuriyet Teknokent, ekim ayı yönetim kurulu toplantısını Sivas Valisi Salih Ayhan ve kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleştirdi.

Teknokent çalışmaları, teknoloji ve transfer ofisi bilgilendirme, bölgede faaliyet gösteren firmaların Teknokent’e davet edilmesi, yapılan ve planlanan çalışmaların ele alındığı toplantıda, Teknokent Müdürü Serdar Mercan, katılımcılara hazırlanan ve planlanan projeler hakkında bilgiler verdi.

Cumhuriyet Teknokent đã chuẩn bị 150 dự án

Teknokent’in bugüne kadar 150 adet proje hazırladığını ifade eden Teknokent Müdürü Serdar Mercan, 68 adet projenin başarıyla sonuçlandığını, 63 adet projenin de çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Mercan, teknoloji şirketlerinin oluşumuna ve büyümesine katkı sağlamak amacıyla medikal, sağlık, yazılım, hayvancılık, mühendislik, tarım ve madencilik alanlarında projeler hazırlandığını ifade ederek, Teknokent’in başarısının her geçen gün arttığına dikkat çekti.

Cumhuriyet Teknokent’in Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 2018 yılında ‘En İyi Gelişme Gösteren Teknokentler’ grubunda 2’ncilik ödülüne layık görüldüğünü ifade eden Mercan, üniversitelerdeki akademik birikimin ve araştırma sonuçlarının ekonomiye değer kattığını söyledi.

Teknokent’in her yıl artan bütçe ve istihdama yönelik çalışmalarının devam ettiğini aktaran Mercan, Teknokent bünyesinde kurulan Cumhuriyet Teknoloji Transfer Ofisi’nde (CUTTO) proje destekli şirketleşme ve girişimcilik hizmetlerinin devam ettiğini, bu hizmetlerin sonucu olarak, her yıl artan firma sayısı, artan danışmanlık hizmetleri ve artan patent sayısının çıktılarının da alındığını kaydetti.

Thống đốc Ayhan sẽ thường xuyên nhắc đến Technocity

Vali Salih Ayhan, hızla gelişen firmalarımıza Ar-Ge konularında rehberlik eden ve bölgenin yazılım üssü olan Cumhuriyet Teknokent’in üniversite-sanayi işbirliğinin en güzel örneklerinden birini ortaya koyduğunu ifade ederek, merkezin başarılı çalışmalarıyla adından sıkça söz ettireceğini söyledi.

Chúng tôi sẽ coi trọng việc đào tạo nhân viên có trình độ

ESTAŞ, Aselsan, Dermokil ve SİVTAŞ firmalarının, Cumhuriyet Teknokent bünyesinde aktif olarak AR-GE çalışmalarını yapmalarının faydalı olacağına vurgu yapan Vali Ayhan, “Teknokent bünyesinde firmaların yaklaşık yüzde 60’ının yazılım firması olması ve Sivas’ın bir yazılım üssü haline dönüştürülmesi amacıyla yazılım alanında firmaların ihtiyacı olan nitelikli personel yetiştirilmesine önem verilmesi gerekmektedir. Bu konuda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz gerekli çalışmaları yapması gerekiyor. Teknokent’in yenilenebilir enerji kaynakları konusunda da çalışmasını ve Teknokent bünyesinde GES (Güneş Enerji Santrali) kurulması ayrıca önem arz etmektedir.” dedi.

Phó Thị trưởng Turan Topgül, Hiệu trưởng Đại học Cumhuriyet GS. Dr. Alim Yıldız, Hiệu trưởng Trường Đại học Khoa học và Công nghệ GS. Dr. Mehmet Kul, Chủ tịch Phòng Thương mại và Công nghiệp Mustafa Eken, PGS. Dr. Uğur Tutar và các thành viên khác đã tham dự.


sohbet

Feza.Net

Hãy là người đầu tiên nhận xét

Yorumlar

Các bài báo và quảng cáo có liên quan